Prieš metus Lietuvoje oficialiai atsidarė Imaguru startuolių centras. Po 8 metų startuolių ekosistemos kūrimo Baltarusijoje, bendruomenės vystymo ir verslininkų švietimo apie inovacijas, Imaguru buvo uždarytas Baltarusijos režimo ir 2021 m. spalio 13 d. rado savo namus Vilniuje. Lietuvoje Imaguru tapo dar vienu stipriu veikėju, auginantį vietinę startuolių ekosistemą, kuriantį naujas darbo vietas ir išlaikantį išskirtinę žinių platformą, kurioje tarptautiniai verslininkai, investuotojai ir technologijų talentai gali susiburti ir klestėti.
„Imaguru“ generalinė direktorė ir įkūrėja Tania Marinich pastebėjo:
„Kai turėjome išvykti iš Baltarusijos, ponia Aušrinė Armonaitė pakvietė mus persikelti į Lietuvą. O po metų galiupasakyti, kad mūsų investicija į Lietuvos rinką buvo tobulas sprendimas. Lietuvoje vyrauja draugiška ir bendradarbiaujanti aplinka bei startuolių ekosistema, šalis yra stipri įvairiose technologijų industrijose, ypač fintech. Atsižvelgiant į tai, kad Vilnius yra sparčiausiai augantis miestas regione ir Baltijos šalių finansinis centras, matau čia potencialą kurti giliųjų technologijų bendruomenę. Ir Imaguru prie to tikrai prisidės.”Per metus Imaguru surengė daugiau nei 60 renginių, suteikė bendradarbystės erdves 300 žmonių, padėjo 50 Baltarusijos įmonių persikelti į Lietuvą, o vietinė bendruomenė išaugo iki 1000 žmonių.Per tą laiką Imaguru komanda
aktyviai dalyvavo verslininkų švietime:
- 20 startuolių iš Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos baigė išankstinio akseleravimo programą „Imaguru Startup Lab“, kurios metu studijavo, kaip pradėti, valdyti ir finansuoti startuolį. Didžioji dalis įsibėgėjusių startuolių verslą kuria Lietuvoje, auga ir kuria naujas darbo vietas. Pusė jų atstovauja verslo modelius giliųjų technologijų srityje.
- Virš 100 žmonių buvo suteikta galimybė apsilankyti „Google“ darbuotojų meistriškumo kursuose apie tikslų nustatymą, dirbtinį intelektą, rinkodarą ir plėtrą bei „Google“ mėnesio paramą.
- „Imaguru“ surengė verslumo programą EHU studentams, kurie išklausė 6 mėnesių mokymo ir pagreitinimo kursą su mentoriais, kad pagerintų studentų žinias ir įgūdžius kuriant savo verslą.
Per metus „Imaguru“ suorganizavo 4 hakatonus, kur telkdami technologijas ir pilietines iniciatyvas,
prisidėjo prie 42 naujų techninių komandų sukūrimo Lietuvoje.
Kartu su visais, kurie kovoja už laisvę, orumą ir žmogaus teises, “Imaguru”
pradėjo Solidarumo programą, kuri iš pradžių buvo orientuota į Baltarusijos įmones tremtyje, o dabar skirta ir Ukrainos pabėgėliams. Maždaug 30 iniciatyvų, padedančių smurto aukoms, darbo netekusiems žmonėms ir startuoliams, naudojo „Imaguru“ savo programoms pilietinei visuomenei vykdyti.
Tania Marinich pastebi:
„Per šiuos metus patyrėme keletą verslo perkėlimo bangų tiek iš Baltarusijos, tiek iš Ukrainos į Lietuvą. Šiame sudėtingame kelyje „Imaguru“ padėjo startuoliams konsultacijomis kaip plėsti tinklus ir valdyti dokumentus. Daugelis steigėjų rado vietą savo komandoms, gavo mentorių ir profesionalų palaikymą, dalyvavo edukacinėse programose ir renginiuose.“Be to, „Imaguru“ kartu su kitais geriausiais ES ekosistemų kūrėjais
buvo atrinkta į EIT „Health Drive“ mokymo programas. Stiprėjant ir tobulėjant Lietuvos komandai,
„Imaguru Vilnius“ vadove tapo Augustė Užpelkytė. Ji paminėjo, kad pasirinkti Vilnių kaip pagrindinę vietą Europoje rodo, kad Lietuva yra patraukli vieta ne tik vietiniams, bet ir tarptautiniams startuoliams.
Kitais metais „Imaguru“ ketina dar labiau prisidėti prie Lietuvos startuolių ekosistemos. Būtent todėl “Imaguru” komanda
įtraukė Lietuvą į pasaulinį judėjimą, pavadintą Pasauline verslumo savaite. Tai didžiulė vietinių renginių organizatorių vykdoma kampanija, skatinanti verslumą visose pasaulio šalyse ir bendruomenėse 2022 m. lapkričio
14–20 d.